Tik tok podbił serca milionów użytkowników w Polsce oraz na całym świecie. 

Jest on darmową platformą umożliwającą dodawanie własnych filmików, zdjęć oraz podkładów muzycznych.

Jest to aplikacja niezwykle prosta w osbłudze oraz intuicyjna dla nowych użytkowników. 

Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą aplikacją, zastanawiają się, jak można szybko zdobyć nowych obserwujących oraz stać się sławnym celebrytą na tej wielomilionowej aplikacji. 

Nie ma jednoznacznego sposobu aby tik tok nowego użytkownika stał się viralem, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły. 

Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności użytkownika a także od poznania algorytmu Tik Toka- choć do końca nie poznamy praw jakimi on się kieruje, możemy jednak wywnioskować, że duże znaczenie ma godzina publikacji własnych filmików, dobranie odpowiednich hasztagów oraz kluczowym elementem jest dobranie modnej muzyki/ podkładu muzycznego do filmiku.

Te zabiegi spowodują, że filmiki nowego użytkownika trafią do większej liczby odbiorców a co za tym idzie- ludzie metodą kuli śnieżnej, zaczną udostępniać je kolejnym znajomym. 

Sposobów na wybicie się i zdobycie tysiąca jak nie miliona fanów jest bardzo dużo- jednak najważniejszym czynnikiem poza wspomnianą kreatywnością, jest algorytm tej aplikacji. 

Należy też pamiętać, że Tik tok, jak każda inna platforma społecznościowa posiada swój własny regulamin i trzeba go przestrzegać bo w przeciwnym przypadku możemy dostać blokadę konta która może być tymczasowa lub stała.

Wystarczy, że jeden użytkownik zgłosi nasz filmik który może zostać usunięty. 

Na samym początku pamiętajmy aby nie zrażać się chwilowymi niepowodzeniami, ale dla samej aplikacji jak i nowych fanów, liczy się kreatywność tworzenia nowych treści, tak aby zachęcić i zaciekawić widza do obejrzenia tik toka do końca.

Nie jest wskazane kupowanie polubień czy organicznych obserwujących poprzez firmy, które gwarantują sławę w ciągu pięciu minut po dokonaniu płatności- algorytm Tik toka wyłapuje wszelkie próby oszustwa co może skończyć się blokadą konta. 

Wskazane jest aby na początku tworzenia filmików na nowym koncie, zaprosić znajomych do obserwacji i polubień. 

Innym sposobem umożliwającym zdobycie nowych fanów jest udostępnianie tik toków na innych platformach społecznościowych, np. Twitter, Instagram, Facebook. 

Pamiętajmy aby nie zrażać się początkowymi niepowodzeniami i być przede wszystkim konsekwentnym- jeżeli użytkownik posiada nowe konto, najlepiej aby wrzucał po dwa- trzy filmiki codziennie. 

Dzięki temu, wspomniany algorytm aplikacji nam zaufa i zacznie coraz częściej promować nasze filmiki wśród większej liczby widzów. 

Wspomniana konsekwencja w działaniu jest jednak najważniejsza- pamiętajmy, że niemal każdy tik toker zaczynał swoją karierę od tego samego punktu- tworzenia własnej widowni.