Azjatyckie filmy charakteryzują się specyficznym klimatem oraz grą aktorską, a przy tym często poruszają istotne problemy świata rzeczywistego. Chociaż najgłośniejszą produkcją ostatnich lat na Netflixie jest Squid Game, to serwis zawiera bogatszą bibliotekę interesujących pozycji z Dalekiego Wschodu.

A Korean Odyssey

Tajemnicza istota spoza ludzkiego świata znana jest jedynie z legend i mitów. Okazuje się, że to tajemnicze stworzenie rzeczywiście istnieje, ale wiedzą o tym jedynie nieliczni. Wśród nich znajduje się kobieta, która ma dar widzenia mieszkańców innych światów. W dodatku ta mityczna istota zdana jest na jej łaskę.

Koreański serial posiada w sobie wszystko, co gwarantuje doskonałą zabawę podczas seansu. Nie brakuje tu charakterystycznych dla azjatyckiego kina absurdalnych scen, specyficznego humoru, zaskakujących zwrotów akcji, wciągającej fabuły i momentów silnych wzruszeń.

All of Us Are Dead

Czyli kolejny serial z popularnej tematyki zombie. Tym razem epidemia wybucha w jednej ze szkół, a uczniowie muszą walczyć o przetrwanie i znaleźć sposób na ucieczkę.

Chociaż fabuła filmu jest stosunkowo prosta, to napięcie budowane jest po mistrzowsku. Ogromną zaletą horroru jest również ukazanie głównych bohaterów, gdzie każdy ma swoją oryginalną historię i doświadczenia, które wpływają na jego aktualne decyzje i przemyślenia.

Crash Landing on You

Sytuacja pomiędzy Koreą Południową i Północną jest napięta od lat. Co się stanie, jeśli w wyniku pomyłki trafi się nie do tej, co trzeba? Przekona się o tym bogaczka z Korei Południowej, która przez przypadek wyląduje po drugiej stronie barykady. Na jej szczęście napotka tam żołnierza oferującego pomoc w schronieniu i ukryciu przed panującym terrorem.

Jak łatwo się domyślić jest to serial romantyczny opowiadający o strachu i wielkiej miłości, a także przełamywaniu granic. Gwarantowana potężna dawka wzruszeń.

D.P.

Interesująca pozycja, która miesza poważny dramat z udaną komedią. Dzięki temu zabiegowi rozładowane zostaje napięcie związane z opowieścią o poważnych kwestiach dotyczących służby wojskowej, poborowych i dezerterów.

Historia opowiada o losach młodego wojskowego, którego zadaniem jest polowanie na dezerterów. Podczas wykonywania swoich misji odkryje rzeczywistość znajdującą się za kulisami misternie tkanej propagandy.

Erased

Młody Satoru Fujinuma ma fascynującą zdolność cofania się w czasie, ale z pewnymi ograniczeniami. Jeśli jest świadkiem wypadku, to jest w stanie przenieść się o kilka chwil wstecz i uratować sytuację.
Kiedy zamordowana zostaje jego matka, oczywistym jest, że również użyje swoich zdolności, aby ją ocalić. Tylko dlaczego zamiast cofnąć się o kilka minut, wylądował w szkole podstawowej 18 lat wcześniej? Japońska produkcja zachwyca zwrotami akcji i oryginalną fabułą.

Girl from nowhere

Tym razem serial z Tajlandii, który opowiada historię tajemniczej dziewczyny. Nikt jej nie zna i nie wie skąd się wzięła. Ona z kolei postanowiła zerwać fałszywy obraz idealnych uczniów i szkół. Ukazuje przy tym ich wszystkie wady, zbrodnie i mroczne sekrety, które potrafią wzbudzić silny niepokój.

Hi Bye, Mama!

Wzruszająca komedia koreańska. Serial przedstawia historię zmarłej kobiety, która dostała szansę powrotu do świata żywych na 49 dni. Chociaż możliwości wykorzystania tej oferty jest wiele, to najlepsze wydaje się jedno z nich. Odwiedzenie córki i męża to jedyne właściwe rozwiązanie. Jak sobie radzą w nowej rzeczywistości bez niej? Okazuje się, że mąż kobiety ma już nową żonę. A córka? To z pewnością warto zobaczyć.

My Name

Znakomita gra aktorska, dynamiczne sceny i zaskakujące zwroty akcji to tylko nieliczne zalety tej produkcji. Historia kobiety, której ojciec został zamordowany. W jaki sposób można się zemścić? Co należy zrobić i komu zaufać? Być może potężny szef gangu i jego pomysł na to, aby kobieta wstąpiła do policji, nie jest złą drogą?

Memories of Alhambra

Spokojna kobieta prowadząca hotel w Hiszpanii nie wie, że niebawem stanie się częścią niezwykłej historii. Wszystko za sprawą dyrektora firmy inwestycyjnej, który poszukuje twórcy innowacyjnej gry wykorzystującej VR. Jak odróżnić rzeczywistość od fikcji? Gdzie przebiega granica pomiędzy życiem i jawą?

Mine

Koreański serial opowiadający o życiu toczonym w wyższych sferach. Jak w świecie zdominowanym przez mężczyzn odnajdą się silne i ambitne kobiety, które próbują przełamać wieloletnie tradycje i otwarcie wyrazić siebie?

Serial nie stroni od kontrowersyjnych tematów i scen, a misterne intrygi i spiski pobudzają wyobraźnię. Jest to produkcja zdecydowanie warta obejrzenia.