Na początku nikt nie brał streamów pokazujących patologie na poważnie. Teraz, relacje na żywo z mocno zakrapianych imprez, przemocy w rodzinie, i upadlania bezdomnych są na topie całej polskiej części portalu YouTube.

Zaczynając od Daniela Magicala bijącego i wyzywającego swoją matkę, poprzez BystrzakTV, który na swoje transmisje zaprasza alkoholików o aparycji bezdomnych, widywanych najczęściej w okolicy monopolowego. Dotrzemy do Rafatusa, który od udawanych napadów padaczki przeszedł do bicia swojej dziewczyny pod wpływem alkoholu oraz transmitowania na stronie dla dorosłych: showup. tv. Co łączy te wszystkie streamy? Wielotysięczna widownia składająca się głównie z 10-15 letnich dzieci, duże pieniądze, oraz całkowity brak reakcji YouTube.

Kilka tysięcy złotych w ciągu paru godzin stream’a.

Wszystko rozpoczęło się od Daniela Zwierzyńskiego (DanielMagical na Youtube), który zaczął streamować remont swojego rozpadającego się mieszkania. Danielowi w remoncie pomagali jego znajomi, brat, matka alkoholiczka oraz (czasami bijący ją) konkubent. Cały spektakl był oczywiście zakrapiany ogromną ilością alkoholu, wizytami policji, udawanymi „dramami”, i okazjonalnym wymiotowaniem. Nie brzmi to jak coś, co chcielibyście oglądać w wolnym czasie? Nie znacie się! Relacja na żywo zbierała dziesiątki tysięcy widzów każdego dnia, bijąc polski rekord tuby z ponad sześćdziesięcioma tysiącami ludzi na żywo. Taki sukces nie mógł nie przyciągnąć innych „twórców” łasych na pokaźny zarobek. Pojawili się nowi, generujący tysiące wyświetleń autorzy. Rozpoczęta moda na libacje alkoholowe, podpalanie sobie włosów, sikanie w spodnie przez bezdomnych, zamawianie prostytutek, czy bicie w twarz własnej dziewczyny wydaje się trwać w najlepsze. Oczywiście, sposób spędzania wolnego czasu przez „twórców” patologicznego teatru jest ich osobistą sprawą, i nikt nie powinien mówić im co mają robić. Zdecydowana większość wydarzeń jest ustawiana, a zarobki rzędu 3-5 tysięcy złotych z smsów w ciągu jednego dnia są na pewno kuszące. Jednak umożliwianie oglądania tego 10-latkom jest czymś, nad czym wypada się zastanowić.

10-letnie dzieci zachowujące się jak mali sadyści.

Jaką reakcję w głównej grupie odbiorców wywołuje bicie własnej matki? Szokującą! Większość streamerów utrzymuje się poprzez dotacje sms w których 10-15 latkowie namawiąją ich do takich zachowań, wymagają gorszych i gorszych sytuacji, cieszą się z krzywdy swoich „idoli”. Gdzie więc tkwi problem? W ludziach, którzy wywodzą się z głębokiej patologii? Czy może w widzach, którzy umożliwiają im takie funkcjonowanie, nie akceptując żadnych zmian na lepsze.